کوه چانگ تایلند

کوه چانگ تایلند

کوچانگ شرقی ترین استان تایلند است که با در بر گرفتن حدود 50 جزیره و داشتن بهترین سنگهای جواهر قرمز رنگ، میوه های "Rakam "شیرین، سگهای بومی و تاریخ نظامی دریایی معروف شده است. کو چانگ یا جزیره فیل دومین جزیره ی بزرگ تایلند و اولین مقصد برای گردشگرانیست که از پارک ملی دریایی کوچانگ بازدید می نمایند. این پارک ملی خود شامل ده ها جزیره ی بکر و توریستی است. کو چانگ در استان "Trat" در 300 کیلومتری شرق بانکوک واقع شده و نزدیک به مرزهای کامبوج قرار دارد . 70درصد این جزیره را جنگل های استوایی بکر پوشانده است. هم اکنون با کمک فرودگاهی که تنها 15 دقیقه از ترمینال قایق های فری فاصله دارد، کوچانگ بسیار قابل دسترس تر از گذشته شده است. سواحل بکر کوچانگ و آب شفاف و زلالش در کنار دیگر جاذبه های موجود ، سبب شده که محبوبیت منطقه در میان گردشگران تایلندی و بین المللی افزوده شده و همین امر منجر به احداث اسپا ها و ریزورت های لوکس برای پذیرایی از این توریستان گردیده است. سواحل زیبا و پر از آرامشش که با آبهای کریستالی احاطه شده اند، یک مقصد رویایی برای مسافران دوستدار طبیعت است. علاوه بر زیبایی طبیعی، جزیره همچنین سکونت گاهی برای طیف گسترده ای از حیات وحش بوده که این حیات وحش شامل پرنده های بومی، مارها، آهوان و همچنین فیل ها می باشد. به عنوان فعالیت های تفریحی، کوچانگ و جزایر اطراف آن که تشکیل دهنده  پارک ملی می باشند، مکان مناسبی برای غواصی، شیرجه، کمپینگ و جنگل نوردی است.   دسترسی به این منطقه از طریق فرودگاه بانکوک با پروازهای بانکوک به "Trat "و یا از طریق اتوبوسهایی است که با سرویسهای حمل و نقل محلی به اسکله های قایق های مسافری و باربری در Laem Ngop" "در نزدیکی "Trat" به جابه جایی مسافر می پردازند.

 

در سال 2000 دولت تایلند ابراز امیدواری کرد که کوچانگ به عنوان پوکت بعدی توسعه خواهخد یافت. خوشبختانه با توجه به این موضوع که کوچانگ تقریبا به بزرگی پوکت است، ساخت و سازها و توسعه های رخ داده در دهه ی اخیر که شامل ساخت فرودگاه و مراکز اقامتی متعدد بوده به سختی از جذابیت جزیره و زیبایی چشم گیر آن کاسته است.

جزیره چانگ بزرگترین جزیره در پارک ملی آبی کو‌چانگ به شمار می رود ، منطقه ای رمانتیک که رویاهای عاشقان ساحل و دریا و دوستداران طبیعت را به واقعیت نزدیک می کند. با وجود اینکه امروزه توسعه های رخ داده منجر به بازگشایی نایت لایف و تفریحات شبانه در جزیره شده اما همچنان مهم ترین جاذبه توریستی کوچانگ شامل سواحل، آبشارها، و جزایر همسایه است. هرچند دهکده های ماهیگیری متعدد، مناظر دریایی و فرصتهایی برای شیرجه و غواصی این جزیره را به مکانی مفرح برای تفریح و استراحت تبدیل کرده است .

توجه :

طول منطقه کوچانگ 30 کیلومتر و عرض آن  14 کیلومتر می باشد . مساحت کل منطقه نیز در حدود 217 کیلومتر مربع است. پارک ملی دریایی کوچانگ محدوده ای در حدود 617 کیلومتر مربع را شامل می شود که 70% آن خارج از بخش ساحلی قرار دارد.

safarethailand.com

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn